Chiquinho: Imali smo sjajan pristup tokom cijele utakmice!

Novopridošlo pojačanje Lokomotive, portugalac Chiquinho, ostvario je debi u HNL-u u pobjedi protiv Osijeka.

Kako gledaš svoj debi i utakmicu protiv Osijeka?

„Bio je zaista odličan osjećaj debitirati u momčadi. Sretan sam svojim debijem, no još sam sretniji što sam pomogao svojom momčadi u pobjedi.“

Prijelomni trenutak utakmice dogodio se pet minuta nakon ulaska u igru, Chiquinho se našao u dobroj prilici za udarac prema vratima, odlično je pucao te je Osijekov Škorić igrao rukom te pritom zaradio drugi žuti karton, a Lokosi su izborili kazneni udarac koji je Josip Ćorić izveo, te odbijenu loptu kaznenog udarca spremno poslao u gol za konačnih 2:0.

„Zadovoljan sam svojim nastupom, znam da uvijek mogu bolje, no za prvi nastup je bilo dobro. Igra momčadi je bila odlična, imali smo sjajan pristup tokom cijele utakmice. Bila je to teška utakmica no u potpunosti smo zaslužili pobjedu!“

Možeš li usporediti hrvatsku i portugalsku ligu?

„Tek sam nedavno stigao i ne mogu dati neku pravu usporedbu. No ne čini mi se kao neka velika razlika u ligama. S vremenom ću moći dati bolji sud.“

Kako si se prilagodio u novom klubu i gradu?

„Adaptacija u novoj sredini ide dobro, ljudi oko mene su mi uvijek spremni pomoći. Imam sve što mi je potrebno. Najviše mi se sviđa hrvatska kuhinja, hrana u Zagrebu je zaista odlična! Najteže je biti odvojen od svoje obitelji, no to je normalno u životu, puno mi znači njihova podrška.

Jako sam sretan u Lokomotivi. Dobro je organiziran klub u kojem su pristupačni ljudi koji su mi uvijek spremni pomoći kada je potrebno. Na primjer, nedavno sam prije treninga pitao izvršnog direktora kluba za rent-a-car, a nakon treninga već me čekao spreman auto! Istinski zahvaljujem svima na gostoprimstvu!

Zagreb je jako lijep grad. Bio sam nekoliko puta u centru grada, dojmilo mi se sve što sam do sada vidio i preporučiti ću svima da posjete Zagreb!“