NK LOKOMOTIVA ZAGREB
 

Vijesti

Etlinger 2015

Osvajač drugog po redu međunarodnog kadetskog turnira MIJO ETLINGER je U-16 reprezentacija Hrvatske! Drugo mjesto osvojila je Lokomotiva, a broncu NK Maribor!
Najbolji igrač turnira proglašen je Silvio Goričan iz NK Lokomotive, najbolji vratar je Dominik Kotarski iz U16 Hrvatske reprezentacije, dok je prvi strijelac turnira iz bečkog Rapida Markl.

Čestitamo svim osvajačima, zahvaljujemo svim natjecateljima i gledateljima!

 

_________________________________________________________________________

 

 

 

Maribor je stigao do borbe za broncu osvojivši drugo mjesto u skupini A s osvojenih 6 bodova i gol razlikom 3-2. Prvog dana turnira pobijedila su Lokomotivu 0:1, zatim su u petak izgubili od Rapida da bi trećeg dana turnira pobijedili prošlogodišnjeg osvajača turnira Žilinu.
Wisla Krakow iz Poljske druga je momčad koja se bori za broncu. Prvog dana turnira odigrali su 2-2 sa Sturmom iz Graza, u petak su pobijedili Hrvatski Dragovoljac 2:1, a u subotu su upisali minimalni poraz 1:0 od hrvatske U16 reprezentacije, tako da su nakon tri dana igranja po skupini osigurali drugo mjesto s osvojena 4 boda i gol razlikom 4-4.

U 11 sati. Očekuje nas finalna utakmica u kojoj će se sastati osvajači skupina.
Domaćin NK Lokomotiva plasirala se u finale s osvojenih 6 bodova i impresivnom gol razlikom 7-1. Lokosi su na otvaranju turnira upisali poraz od NK Maribora 0:1 primivši nesretni gol u posljedno minuti susreta, drugu utakmicu naši Lokosi su pobijedili Žilinu 2:0, da bi sinoć pobijedili bečki Rapid s visokih 5:0. 
Drugi finalist je HRVATSKA REPREZENTACIJA DO 16 GODINA. Jedina momčad na turniru koja je upisala sve tri pobjede i tako osvojila 9 bodova s impresivnom gol razlikom 9-1. Otvorili su turnir s pobjedom 5-0 Hrvatskom Dragovoljcu, zatim su pobijedili Sturm iz Graza 3:1, da bi na kraju pobijedili Wislu Krakow 1:0.

 

23.8.2015. UTAKMICA ZA 3. MJESTO

NK MARIBOR - WISLA KRAKOW SA 2:1

1:0 7' Stušej
2:0 28' Grajfoner
2:1 40' Plewka

 

NK Maribor: Artič, Đankić, Verbič, Pirtovšek, Matko, Stušej, Dobaj, Bevk, Grajfoner, Šlamberger, Kolmanič

Wisla Krakow SA: Pawela, Pasternak,Lakos, Rajczyk, Rak, Plewka, Kudelski, Zolkos, Handzlik, Wyjadlowski, Bujas

 

23.8.2015. FINALE

NK LOKOMOTIVA - U16 HRVATSKA REPREZENTACIJA 2:4 (0:0 regulardni dio)

 

NK Lokomotiva: Bermanec, Jerbić, Ćibarić, Međimorec, Benić, Dodlek, Čolić, Goričan, Anić, Bilandžić, Puntat
subs: Čuljak, Viduka, Blagus, Glavurdić, Grdenić, Zandona

U16 Hrvatska: Kotarski, Šutalo, Jelenić, Palaversa, Ernst, Pavlak, Baturina, Franjić, Kapitanović, Tomašković, Pedić
subs: Baždarić, Benić, Lovrić, Nikšić, Hanuljak, Pršir, Marušić

 

____________________________________________________________________________

 

Drugi po redu međunarodni turnir kadetskog uzrasta "Mijo Etlinger". Turnir je trajao od 20.8.2015., do 23.8.2015, održavao se na prostoru NK Lokomotive u zagrebačkoj Kajzerici na adresi Radoslava Cimermana 3.

 

Turnir je nazvan po legendarnom igraču i  treneru mlađih uzrasta Lokomotive koji  je ostavio dubok trag i prenio sportski duh u tisuće mladih zagrepčana.

 

Sudionici turnira po skupinama:

Grupa A: NK Lokomotiva Zagreb, MŠK Žilina, SK Rapid Wien, NK Maribor

Grupa B: Hrvatska U16 reprezentacija, Wisla Krakow, SK Sturm Graz, NK Hrvatski Dragovoljac.

 

GRUPA A

 

U

GR

B

1.

NK Lokomotiva Zagreb

3

7-1

6

2.

NK Maribor (Slovenija)

3

3-2

6

3.

SK Rapid Beč (Austrija)

3

4-5

6

4.

MŠK Žilina (Slovačka)

3

0-6

0

 

 

GRUPA B

 

U

GR

B

1.

Hrvatska U16

3

9-1

9

2.

Wisla Krakow (Poljska)

3

4-4

4

3.

SK Sturm Graz (Austrija)

3

4-5

4

4.

NK Hrvatski dragovoljac

3

1-8

0

 

RASPORED UTAKMICA

 

Četvrtak 20.08.                    detalji prvog dana turnira 

GRUPA

TERMIN

PAR

 

 

   

 

GRUPA B

17.00

NK Hrvatski dragovoljac – U16 reprezentacija RH

   0:5

GRUPA A

18.30

MŠK Žilina – SK Rapid Beč

   0:2

GRUPA A

20.00

NK Lokomotiva Zagreb – NK Maribor

   0:1

GRUPA B

21.30

Wisla Krakow – SK Sturm Graz

   2:2

 

Petak 21.08.                          detalji drugog dana

GRUPA

TERMIN

PAR

 

GRUPA A

17.00

NK Lokomotiva Zagreb – MŠK Žilina

   2:0

GRUPA B

18.30

U16 reprezentacija RH – SK Sturm Graz

   3:1

GRUPA B

20.00

NK Hrvatski dragovoljac – Wisla Krakow

   1:2

GRUPA A

21.30

NK Maribor – SK Rapid Beč

   0:2

 

Subota 22.08.                       detalji trećeg dana

GRUPA

TERMIN

PAR

 

GRUPA B

17.00

NK Hrvatski dragovoljac – SK Sturm Graz

   0:1

GRUPA A

18.30

NK Maribor – MŠK Žilina

   2:0

GRUPA A

20.00

NK Lokomotiva Zagreb – SK Rapid Beč

   5:0

GRUPA B

21.30

U16 reprezentacija RH – Wisla Krakow

    1:0

 

 

Nedjelja 23.08.

 

TERMIN

PAR

 

 

9.30

ZA TREĆE MJESTO: NK MARIBOR – WISLA KRAKOW SA

    2:1

 

11.00

FINALE: NK LOKOMOTIVA - U16 CROATIA

    2:4

 

 

DODJELA NAGRADA

 SLUŽBENO ZATVARANJE TURNIRA

12.30 sati

Ostale vijesti

Generalni sponzor: