RoPS Rovaniemi - Lokomotiva 1:1

Lokomotiva je bila osjetno bolja i konkretnija, međutim veliki adut domaćina bio je teren na umjetnoj travi, no unatoč tome ovo je vrlo vrijedan remi iz Finske,

Lokosi su poveli u 73. minuti autogolom kapetana Jammeha, u 87. minuti Prenga je takodjer skrivio autogol.

Od 18:00 sati po hrvatskom vremena odigrana je prva utakmica drugog pretkola u kojoj Lokosi gostuju u finskom Rovaniemiju, na stadionu Keskuskentta, uz vrlo ugodnu temperaturu od oko 20 stupnjeva.

U prvom poluvremenu gledali smo relativno izjednačenu utakmicu bez pogodaka, uz isti broj prilika s obje strane, no nešto osjetniju dominaciju ostvarila je Lokomotiva. Vrijedi napomenuti kako se utakmica odigrala na terenu s umjetnom travom, što je svakako bila prednost domaćina.

Pocetak utakmice i izlazak igraca #lokosi pic.twitter.com/U7KpO53ZtT

— NK Lokomotiva Zagreb (@NKLokomotiva) July 14, 2016

RoPS ROVANIEMI - LOKOMOTIVA 1:1

73' 0:1 autogol kapetana Jammeha
87' 1:1 autogol Herdija Prenge

Lokomotiva: Filipović, Bartolec, Rožman, Prenga, Perić, Bartolec, Capan, Ćorić, Grezda (66' Bočkaj), Fiolić, Cekici, Marić
klupa: Mikulić, Karačić, Begonja, Doležal, Puljić,Šunjić, Bočkaj

Tekstualni tijek utakmice:

2' prvi pokušaj Fiolića međutim preko gola!
4' prvi korner na utakmici za domaćina
5' korner za Lokose nakon blokiranog ubačaja Grezde
7' Rops vrši pritisak na našoj polovici, izborili su drugi korner
13' Ćorić dobio nezgodan udarac kopačkom u lice. ukazuje mu se medicinska pomoć
17' Mirko Marić našao se u zaleđu nakon duge lopte Perića
17' treci korner za domacina
19' domaćin uputio prvi udarac u okvir vrata, no Filipović lakoćom hvata loptu
20' najizglednija prilika za Lokose! Perić uputio dugu loptu prema Mariću koji se našao uz dva braniča i golmana s loptom, međutim bez prave realizacije udarca veoma izgledna prilika nije ostvarena
21' Bartolec s desne strane uputio prvi udarac na gol! Golman Ropsa brani
22' nakon lijepe akcije izboren jos jedan korner za Lokose
24' slobodan udarac s 30 metara nakon prekršaja na Grezdi, zuti karton za igraca Ropsa
27' Grezda čini nesmotren prekršaj s 20 metara od gola Lokosa
28' Fiolić uputio udarac s 18 metara međutim lopta prolazi pored gola!
30' novi korner za Ropsa nakon ne dosuđenog prekršaja na Prengi
32' sjajan ubačaj Rožmana!! pronalazi Marića koji puca glavom, no nije dobro zahvatio loptu te prolazi preko gola!
33' Cekici puca s 20ak metara pored gola!
34' zuti karton za Capana nakon nesmotrenog i nadasve nepotrebnog prekršaja laktom u leđu protivnika na centru, bez lopte
41' ubačaj Cekicija, visoku loptu hvata golman Ropsa
43' RoPS ostvario najbolju priliku u dosadasnjem dijelu utakmice! No udarac s 10 metara u blizi kut brani Filipović!
45' igrati ce se jos dvije minute suceve nadoknade
45+1 Cekici cini nesmotren prekršaj na lijevoj strani terena, 20 metara od gola. Slijedi ubacivanje domacina
45+2 Kraj prvog dijela! Ispratili smo prvo poluvrijeme bez pogodaka, uz podjednaki broj prilika. no Lokosi su osjetno više kontrolirali igru.
47' odmah pri početku drugog dijela, napadač domaćina našao se u prilici, međutim naša obrana skoncentrirano riješava
49' domaćini uputili udarac pored gola nakog lijepog prodora domaćeg napadača
51' sjajna akcija Lokosa! završila je udarcem Cekicija, no pored gola
52' Marić sjajno uposlio Grezdu, koji je osvojio punim sprintom 40ak metara, no pred sesnaestercem mu branič Ropsa oduzima loptu uklizivanjem
54' prekršaj Bartoleca u opasnoj zoni, s desne strane 20 metara od gola
58' sjajan prodor Grezde i ubačaj i samo puka sreća spašava domaćina! Korner za Lokose!
66' prva izmjena kod Lokosa! Grezda izlazi, Bočkaj ulazi
70' odličan udarac Cekicijia u blizi kut, odlicna obrana golmana! korner za Lokose!
71' puca Coric s 16 metara! blok braniča Ropsa!
73' 0:1 ZA LOKOMOTIVU NAKON AUTOGOLA KAPETANA JAMMEHA!
76' Bočkaj probao uputiti udarac, brani golman
77' pokušaj Fiolića no preko gola
79' žuti karton za Prengu
81' izlazi Coric ulazi Sunjic