Santa Coloma - Lokomotiva 1:3

Lokomotiva je odigrala prvu utakmicu prvog pretkola kvalifikacija za Europsku ligu protiv andorske UE Santa Colome na gradskom stadionu glavnog grada Andore, Estadi Comunal.

Utakmicu je vodio pomoćni trener Mario Tokić, trener Valentin Barišić u srijedu popodne morao je napustiti tabor Lokomotive te se uputio za Zagreb iz privatnih razloga. Spomenimo kako je sudačka četvorka bila iz Litve.

19' Mirko Marić strijelac za 0:1
65' Herdi Prenga povisuje na 0:2
73' Mirko Marić dvostruki strijelac za 0:3
90+ počasni pogodak domaćina u zadnjoj sekundi susreta

1' Počeo je susret
2' odmah na početku Lokomotiva vrši pritisak na protivničkoj polovici
3' sjajna prilika za Lokose! grezda se našao sam pred golmanom no nije postignut pogodak!
6' dobar ubačaj Bručića s lijeve strane, no bez uspjeha
9' nakon dobrog prodora Grezde te udarca Marića, lopta je blokirana, te prvi korner za Lokose
12' Fiolić je prošao čak petoricu igrača i uputio udarac, no golman brani! sjajan prodor kapetana Fiolića!
17' žuti karton za domaćeg igrača nakon teškog prekršaja na Grezdi
18' penal za Lokose nakon faula na Cekiciju!
19' 0:1 ZA LOKOSE POGOTKOM MIRKA MARIĆA! Marić je pucao penal, golman je obranio, no lopta se odbila Mariću pred noge te je Marić s lakoćom donio prednost Lokosima!
22' opet težak prekršaj domaćina!! Fiolić je bio srušen oko centra,, a domaći igrač dobiva žuti karton
27' sjajan prodor Bartoleca i ubačan s desne strane, međutim grezda u zaleđu
28' domaćin se prvi put priblizio golu Lokosa - izborili su korner
29' Cekici lijepo puca s 20ak metara, međutim lopta prelazi malo preko gola
35' Lokosi sustavno vrše pritisak na vrata gostiju, međutim domaćini su obranilli sve opasne prilike
39' Fiolić sjajno uposlio Marića visokom "svijećom", međutim stoper andoraca pravovremeno blokira izglednu priliku
40' ponovno žestoki prekršaj domaina, faul na Grezdi i zuti karton za domacina
42' sjajan udarac Ivanušeca iz gotovo "mrtvog kuta s desne strane, golman uspio izboksati udarac!
43' Sjajan prodor Bručića! Međutim golman brani direktan udarac Bručića
45' Kraj prvog poluvremena! Kako smo i očekivali, domaćin igra tvrdu defenzivnu igru s puno prekršaja, Zasluženo vodstvo Lokosa na poluvremenu,
46' Počelo je drugo poluvrijeme!
47' Fiolić puca, no stoper blokira loptu
48' očigledni kazneni udarac na Grezdi - sudac se nije oglasio
49' prvi korner za Lokose u drugom djelu
49' Mirko Marić u zaleđu
56' i dalje traje pritisak Lokosa, medjutim domaćini su zgusnuti u svojih trideset metara
60' izlazak domaćina - izborili su korner
60' Ušao Ćorić - izašao Ivanušec
62' dobar ubačaj Prenge, međutim Cekici u zaleđu
64' korner nakon obrane golmana udarca Grezde
65' GOOL!! 0:2! Nakon kornera koji je izveo Fiolić, Perić asistira glavom Prengi koji je prekrasnim volejem povisio vodstvo!
67' zuti karton za Dinu Perića nakon nesmotrenog i nepotrebnog starta na sredini terena
73' Mirko Marić zabija svoj drugi pogodak na utakmici! Asistirao Luka Capan
76' izlazi Grezda a svoj debi u sluzbenoj utakmici ima naš mladi Lovro Majer!
77' domaćin je uputio prvi udarac, međutim lopta odlazi desetak metara iznad gola
80' potrebna je medicinska pomoć našem Cekiciju kojeg je nakon prekršaja nagazio protivnik u ruku
81' Puljić ušao umjesto dvostrukog strijelca Mirka Marića
87' domaćin iz slobodnog udarca s tridesetak metara pogodio stativu!
90+ počasni pogodak domaćina u zadnjj sekundi susreta

Santa Coloma:Perianez, Gomez, Martinez,Gomez, Diaz, Codina, Reis, Salomo, Bernat,Aloy,Crespo
klupa: Maneiro, Nazzaro, Fernandez, Ruiz, Bousnine, Orosa

Lokomotiva: Filipović, Bartolec, Bručić, Perić, Prenga,Capan, Ivanušec (60' Ćorić), Fiolić, Grezda (76' Majer), Cekici, Marić
klupa: Mikulić,Oluić, Tolić, Ćorić, Puljić,Šunjić, Majer