Ajax - Lokomotiva 3:0

U subotu 9.7.2022. odigrali smo posljednju pripremnu utakmicu protiv europskog velikana Ajaxa u Amsterdamu. Iako smo izgubili s tri gola razlike, uzevši u obzir renome protivnika i našu prikazanu igru - svakako imamo pravo na optimizam pred početak nove sezone SuperSport HNL-a.

Live stream gledajte eksluzivno na portalu germanijak.hr ovdje.

Lokomotiva je započela utakmicu u sastavu: Turbaievskyi - Milićević, Soldo, Mersinaj, Vranjković  Cokaj, Marić - Pivarić, Vasilj, Aliyu - Kulenović

Na klupi su bili Hendija, Santini, Marku, Salihu, Florucz, Tuci, Smakaj, Kallaku, Goričan, Krivak, Išlić, Bubanja

Ajax je igrao u sastavu: Gorter - Klaiber, Schuurs, Blind, Baas - Regeer, Taylor - Banel, Klaasen, Unuvar - Rasmussen

Prvi pogodak postigao je Taylor u 18. minuti utakmice. Najbolju priliku Lokosi su imali u 35. minuti kada je Aliyu sjajno proigrao Pivarića koji je izbio sam pred vratara, međutim ništa od pogotka. U 41. minuti Baas postavlja 2:0, te smo s tim rezultatom ispratili prvo poluvrijeme. U drugo poluvrijeme ušli smo s dvije izmjene, izašli su  Vasilj i Pivarić umjesto kojih su ušli Florucz i Goričan. U 64. minuti izašao je Kulenović a ušao Smakaj.
U 80. minuti izašli su Cokaj i Vranjković a ušli Kallaku i Bubanja. U 86. minuti konačnih 3:0 postavlja Jay Enem.