Pobjeda prije reprezentativne stanke

U susretu devetog kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je na domaćem terenu, u Kranjčevićevoj ulici, bila bolja od Gorice s 2:0.  Strijelci za Lokomotivu su bili Marko Vranjković u 26. minuti susreta i Luka Vrbančić u 85. minuti.

Lokosi su odlično otvorili susret, već u prvoj minuti zaprijetio je Čop, ali udarac je otišao iznad gostujućeg gola. Potom je dva puta zaprijetio Vuković, no mreža vrata Banića ipak je ostala netaknuta. Lokomotiva je povela u 26. minuti, izuzetno lijepim pogotkom Vranjkovića koji je s ruba šesnaesterca precizno naciljao suprotne rašlje i pogodio za 1:0.

Lokomotiva je utakmicu zaključila u 85. minuti. Goričan je napravio veliki dio posla, a suparničku mrežu precizno je naciljao Vrbančić za 2:0 i time potvrdio slavlje svoje momčadi.

Važna su ovo 3 boda za momčad Silvija Čabraje. Nakon odigranog devetog kola, Lokomotiva je pretposljednja deveta s 8 upisanih bodova. Idući susret na rasporedu je 18. Listopada kada nam u goste dolazi Rijeka.