Gorica - Lokomotiva 2:2

Nakon velebne pobjede nad Dinamom i tjedne HNL pauze zbog odigravanja nacionalnih sastava, u nedjelju smo u sklopu 16. kola gostovali u Gorici.

U nemogućim uvjetima za gledanje utakmice vraćamo se iz Gorice s velikim, zasluženim bodom.

U maglovitoj Gorici, domaćini su poveli već na početku susreta, u 2. minuti, pogotkom Fruka.

U 15. minuti dobili smo informacija kako je zbog guste magle VAR sustav djelomično izvan sustava.

U 24. minuti Gorica povećava rezultat na 2:0! Nakon visokog ubačaja Pršir glavom puca preko Nevistića. No Lokomotiva se nije predavala. Kako je vrijeme odmicala bila je sve brža, konkretnija i opasnija.
Tako je u 34. minuti Milićević sjajno ubacio a natrčali Aliyu poentirao za smanjenje rezultata!

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mjenjao. Statistički su obje momčadi u prvom dijelu imali po 6 udaraca, od čega četiri u okvir, uz posjed lopte 44% - 56% za Lokomotivu.

U drugo poluvrijeme ušli smo s izmjenom, umjesto Dabre ušao je Kulenović. Magla se pojačavala s vremenom tako da je vidljivost bila minimalna do nikakva.

U 60. minuti izjednačenje! Kapetan Pivarić postiže gol za poravnanje rezultata!

U 64. minuti dvostruka izmjena kod Lokomotive. Ušao je Vranjković umjesto Cipetića, te Hoxha umjesto Pivarića. Kako su minute odmicale, tako gotovo ništa nismo mogli vidjeti od susreta. Sve u svemu, po viđenom totalno zasluženi rezultat!

GORICA - LOKOMOTIVA 2:2

2' 1:0 za Goricu, strijelac Fruk
24' 2:0, strijelac Pršir
34' 2:1 strijelac Aliyu Bravo
60' 2:2 strijelac Pivarić

Početna postava: Nevistić, Cipetić, de Haas, Soldo, Milićević, Cokaj, Marić, Aliyu, Kačavenda, Pivarić, Dabro
klupa: Santini, Musa, Mersinaj, Đira, Kulenović, Hoxha, Goričan, Stojković, Vranjković