Hajduk - Lokomotiva 4:0

Lokomotiva je u subotu gostovala kod Hajduka na Poljudu u sklopu 28. kola i pretrpjela visoki poraz.

Trener Čabraja nije imao na raspolaganju Sandra Kulenovića zbog tri akumulirana žuta kartona, kao niti Cokaja i de Haasa, koji su već poduži period ozljeđeni.
U odnosu na prošlotjedni kadar iz Šibenika, jedina je izmjena oporavljeni Aliyu umjesto gore spomenutog suspendiranog Kulenovića.

Već u prvoj minuti vidjeli smo dalekometni udarac Milićevića, Kalinić je boksao loptu a u nastavku akcije Kačavenda je pucao glavom pored gola.

U 17. minuti prva prilika za Hajduk. Livaja je odigrao Kalinića koji je u punom sprintu uz Soldu došao pred šesnaesterac no pucao je iznad okvira gola. Dvije minute kasnije Mikanović puca a Milićević izbija loptu sa crte.

U 22. minuti Nikola Kalinić poentira u mrežu, međutim linijski sudac dosudio je zaleđe. No javio se VAR i presudio da je gol regularan. Tri minute kasnije proigran je Grgić koji ubacuje loptu u mrežu, no gol nije priznat zbog zaleđa i igranja rukom Grgića.

U 33. minuti prvi žuti karton na utakmici dobio je Josip Pivarić nakon jednog zakašnjelog starta.

U 43. minuti Krovinović povisuje rezultat udarcemo s dvadesetak metara. U sudačkoj nadoknadi Mate Maleš dobiva žuti karton nakon prekršaja nad Fossatijem. Prvo poluvrijeme smo ispratili s rezultatom 2:0 za Hajduk.

U drugo poluvrijeme ušli smo s dvije izmjene. Izašli su Pivarić i Maleš a ušli Tuci i Vasilj.

U 48. minuti vidjeli smo sjajnu obranu Nevistića nakon udarca Grgića. Odgovara Tuci minutu kasnije u prvom dodiru s loptom udarcem preko gola.

U 52. minuti Aliyu je ubacio oštru dijagonalu u pet metara, no hvata loptu vratar Kalinić.

U 54. minuti treći gol za Hajduk. Krovinović je izveo slobodni udarac, Fero prebacio glavom na drugu stativu gdje Melnjak postiže gol.

Minutu kasnije žuti karton za Marka Dabru zbog navodnog simuliranja.

Sjajnu obranu imao je Nevistić u 60. minuti kada je nakon Livajinog udarca glavom "isčupao" loptu pod gredom.

U 64. minuti Sahiti povećava na 4:0. Nakon pogotka izlazi Aliyu a ulazi Goričan.U 75. minuti izašao je Dabro a ušao Stojković. U 83. minuti izašao je Cipetić a ušao Vranjković.

Visoki poraz Lokomotive. Slijedi nam reprezentativna stanka a zatim dočekujemo Slaven Belupo.

HAJDUK - LOKOMOTIVA 4:0

22' 1:0 strijelac Nikola Kalinić
43' 2:0 strijelac Krovinović
54' 3:0 strijelac Melnjak
64' 4:0 strijelac Sahiti

Početna postava: Nevistić, Cipetić, Mersinaj, Soldo, Milićević, Marić, Maleš, Pivarić, Kačavenda, Aliyu, Dabro
Klupa: Santini, Salihu, Tuci, Smakaj, Goričan, Stojković, Išlić, Vranjković, Vasilj