Hrvatski kup: Gaj Mače - Lokomotiva 2:3

Lokomotiva je u srijedu odigrala šesnaestinu finala Kupa Hrvatske u gostima kod NK Gaj Mače, te tek nakon produžetaka osigurala prolaz u idući rang natjecanja.

Trener Tomić nije imao na raspolaganju nekoliko igrača koji su u svojim nacionalnim reprezentacijama. Tako su Cokaj, Mersinaj i Kallaku dobili pozive za A reprezentaciju Albanije, Tuci za U21 reprezentaciju Albanije, a Ćuže je u U21 reprezentaciji Hrvatske.

Prvo poluvrijeme ispratili smo bez pogodaka. Lokomotiva je povela u 59. minuti. golom Roka Šimića.

Gosti su izjednačili u 75. minuti, no već u 81. minuti Lokosi ponovno vode, pogotkom novopridošlog Josipa Pivarića. Kada se mislilo da će utakmica završiti lako, u 90.+3 minuti šok - izjednačenje domaćina za 2:2 u 90 minuta susreta.

Na početku prvog produžetka, u 94. minuti, Lokomotiva je ponovno povela golom Kovačevića za konačnih 2-3.

GAJ MAČE - LOKOMOTIVA 2:3

Početna postava: Hendija, Marković, Kovačić, Šimić, Petrak, Sammir, Pivarić, Kolinger, Aliyu, Karačić, Acquah
klupa: Alex, Vojković, Osmanković, Groznica, Kovačević, Kačavenda, Gluhaković, Ibishi, Đira