Lokomotiva - Istra 2:0

U sklopu 17. kola ugostili smo Istru u Kranjčevićevoj i pobijedili 2:0 za konačan oproštaj od ove sezone i HNL utakmica u kalendarskoj 2022. godini.

To je ujedno bila i posljednja utakmica ove polusezone i ove kalendarske godine, jer slijedi prvenstvena pauza zbog odigravanja Svjetskog prvenstva u Katru.

U 9. minuti susreta, nakon izvedenog kornera branič Istre je laktom pogodio Mersinaja u glavu. Ukazivala mu se duga medicinska pomoć, a nakon intervencije VAR-a dosuđen je kazneni udarac koji je izveo Kulenović.

Do kraja prvog poluvremena Istra je imala inicijativu no bez pravih šansi s obje strane, prvo poluvrijeme ispratili smo s 1:0.

Od početka drugog dijela Lokomotiva je djelovala puno brža, konkretnija i opasnija. Konstantno smo vršili pritisak na njihovoj trećini terena te stvarali prilike. To nam je i došlo na naplatu u 73. minuti kada je Stojković na asistenciju Kulenovića zatresao mrežu za konačnih 2:0.

LOKOMOTIVA - ISTRA 2:0

11' 1:0 za Lokomotivu, strijelac Kulenović
73' 2:0 strijelac Luka Stojković

Početna postava: Čavlina, Mersinaj, Tuci, Kulenović, de Haas, Milićević, Tomečak, Pivarić, Goričan, Stojković, Bubanja
Klupa: Šubarić, Braun. Salihu, Batur, Bošković, Matić, Groznica, Čabrajić, Krivak, Vranjković