Lokomotiva - Osijek 1:1

Nakon reprezentativne stavke nastavio se HNL, a mi smo u sklopu 8. kola, u nedjelju, dočekali Osijek u Kranjčevićevoj.

Sastav Lokomotive je bio gotovo identičan kao u prethodnim utakmicama, vratio se Mateo Marić u sastav nakon odrađene suspenzije zbog tri akumulirana žuta kartona u prošlom kolu, a na vratima novopridošli Ivan Nevistić.

Već u 7.minuti, nakon udarca glavama Miereza i de Haasa, de Haas je morao napustiti igru, naočigled mu je izbijen zub, a umjesto njega ušao je Mersinaj. Osijek je imao posjed lopte i više prilika, treba apostrofirati divje sjajne intervencije novog vratara, Ivana Nevistića.
Gledali smo agresivno i, u nogometnom žargonu, "tvrdo" poluvrijeme u naelektriziranoj atmosferi bez zgoditaka.

U drugom poluvremenu ušao je Kulenović umjesto Aliyua. Poveli smo u 70 minuti golom Dabre.

U 75. minuti Osijek je ostao s igračem manje nakon drugog dobivenog žutog kartona Ivana Fiolića u dresu Osijeka. Dobro smo se držali cijeli susret, međutim u sudačkoj nadokandi Topčagić izjednačuje za konačnih 1:1 i podjelu bodova u Kranjčevićevoj.

LOKOMOTIVA - OSIJEK 1:1

70' 1:0 za Lokomotivu, strijelac Dabro
90'+3 1:1 Topčagić izjednačuje

početna postava: Nevistić, Aliyu, Dabro, Kačavenda, Marić, de Haas, Milićević, Cokaj, Pivarić, Soldo, Cipetić
klupa: Santini, Musa, Mersinaj, Đira, Artistico, Goričan, Stojković, Kulenović, Florucz