Lokomotiva - Slaven Belupo 1:3

Otvorili smo 16. kolo domaćom utakmicom protiv Slaven Belupa. Naš Silvio Goričan je već u 1 minuti imao sjajnu priliku za gol, ali lopta je prošla pored gola. Gosti su poveli golom Hoxhe u 14. minuti, no Šotiček nas vraća u život golom za 1-1 u 24. minuti. Nažalost izjednačenje nije dugo trajalo jer je Slaven preko Mioča zabio za novo vodstvo. Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao.

Početkom drugog poluvremena za Lokomotivu je u igru ušao Mudražija umjesto Bubanje.

U nastavku igre bili smo dominantniji i imali smo veću inicijativu nego u prvom poluvremenu.

Bartolec  je sjajno uposlio Goričana u 68. minuti, ali srećom po goste lopta završava na gredi.

U 70. minuti iz igre izlazi Smakaj, a zamijenit će ga Krdžalić. Nastavili smo sa dobrom igrom, Tuci je u 75. minuti imao veliku priliku, ali lopta nije htjela ući u mrežu. U 83. minuti trener Čabraja radi dvostruku zamjenu kada umjesto Goričana i Šotičeka ulaze Krivak i Čop.

Duboko u sudačkoj nadoknadi gosti zabijaju za konačnih 1-3 preko Šakote.

Nakon utakmice je Silvijo Čabraja izjavio:

”Kada ne zabiješ svoje prilike to je staro nogometno pravilo primiš. Prije svega svaka čast Slavenu na igri i pobjedi. Moramo se sjesti i analizirati ovu utakmicu jer nas u srijedu već čeka kup utakmica protiv Vukovara.”

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 1:3

14' 0:1 strijelac Hoxha

24' 1:1 strijelac Šotiček

38' 1:2 strijelac Mioč

90'+3 1:3 strijelac Šakota