Talijanski medijski gigant Corriere della Sera o Lokomotivi

Jedan od najutjecajnijih i najčitanijih europskih medija svakako je talijanski Corriere della Sera koji uživa veliki ugled te značaj u cijelome svijetu.

Novinari talijanskog Corriere della Sera proveli su nekoliko dana u Zagrebu gdje im je glavna tema bila odgonetnuti kako malena zemlja od četiri milijuna stanovnika proizvodi toliko dobrih vrhunskih nogometaša.

Istraživačko novinarstvo odvelo ih je i do Lokomotive, gdje su uz predsjednicu Hrvatske Kolindu Grabar Kitarović, legendarnog Darija Šimića i neuništivog Ćire Blaževića, posjetili Lokomotivinu Kajzericu i pokušali odgonetnuti kako klub veličine Lokomotive, u ligi poput HNL-a, gdje su klubovi primorani živjeti isključivo od prodaje igrača, proizvodi toliko kvalitetnih igrača, gdje su čak šestorica bivših igrača Lokomotive bili sudionici finala svjetskog prvenstva u Rusiji.

Sugovornici Luka Ivanušec,trener Goran Tomić te izvršni direktor Dennis Gudasić podijelili su svoje viđenje na ovu temu koja fascinira cijeli svijet. Reportažu Corriere della Sera pročitajte ovdje.